شارژ اولیه موبایل

شارژ اولیه موبایل چند ساعت باید باشه ؟

یکی از بهترین و لذت بخش ترین لحظه ها برای ما تکنیسین ها زمانی هستش که یه گوشی جدید مدل بالا رو میخریم . به لطف بسته بندی پر زرق و برق برند ها حتی باز کردن جعبه موبایل هم لذت خاص خودشو داره و بعد از باز گشایی ادم اشتیاق زیادی برای استفاده از گوشیش داره .
اما ما این سوال همیشه برامون وجود داشته که چند ساعت باید شارژ اولیه بشه ؟ فروشنده موبایل به همه خریداراش میگه که گوشی و شش ساعت شارژ اولیه بزن اگه این کارو انجام ندی کارایی باتری گوشی برای همیشه پایین میاد .! ایا این حرف درسته؟
واقعیت اینکه این حرف در مورد باتری هیا قدیمی نیکل درست بود و چون باتری های خیلی قدیمی ویژگی به نام مموری افکت داشتن باید شش ساعت در اولین تایم به اداپتور شارژ وصل میشدن . اما گوشی های جدید دارای باتری لیتیوم هستند و اصلا احتیاجی به شارژ اولیه ندارند . بله درست شنیدید . فقط کافیه بار اول باتری گوشیتونو صفر کنید و بعد اونو به شارژ بزنید تا به صد درصد برسه بستگی به مدل گوشی بین یک تا دو ساعت ممکن طول بکشه .

نکاتی که در مورد باتری های لیتیوم لازمه که رعایت کنید :

باتری لیتیوم در حالت درصد پایین و درصد بالا به مرور زمان آسیب میبینه . شارژ عالی برای برای باتری لیتیوم بین بیست تا هشتاد درصد میباشد . خب شما الان سوالتون اینکه یعنی چی ؟ یعنی اینکه  قبل از اینکه باتری به زیر بیست درصد برسه اونو به شارژر وصل کنید و  در زمانی که شارژ به هشتاد درصد رسید اونو از شارژر جدا کنید . تا عمر باتری شما از سه سال به چهار سال برسه . هر یک ماه برای کالیبره شدن باتری یک بار اونو به صفر برسونید و دباره به شارژر وصل کنید تا به صد برسه .
موفق باشد
جی اس تو

 

admin

قوانین ارسال دیدگاه

  • از حروف فارسی برای ارسال دیدگاه خود استفاده کنید .
دیدگاه‌ها

*
*